مشاوره و رزرو نوبت: ٠٩١٣٨١١٩٩٢٩

ساعات جوابگويی: يكشنبه و پنجشنبه از ٨:٣٠ الی١٢:٠٠ و شنبه تا چهارشنبه ١٧:٠٠ الی ١٩:٠٠

 

 تغییر فرم لب ها

قسمت قرمزی لب برای بوسیدن است. هر شخصی می داند که دهان و لبها برای حس و ظاهری جذاب هستند .لب پر وقرمز جذاب تر از لب باریک و رنگ پریده است .فرم دهی به لب یک قسمت اساسی در جراحی پلاستیک و زیبایی است . تزریق چربی و اسید هیالورونیک جزو رایج ترین فیلرها می باشند. هنر فرم دهی لب و بزرگ کردن آن در نظر بسیاری یعنی تغییر دادن آن تا حدی که طبیعی به نظر برسد. لب خیلی بزرگ، غیر طبیعی و گاهی حتی زشت می‌باشد .پر کردن لب با فیلر باید طبیعی و متناسب با صورت باشد.
 چگونه فیلر تزریق میشود ؟
در علم جراحی پلاستیک روش های متفاوتی جهت بزرگ کردن لب ها وجود دارند. روش هایی که در این مطب پیشنهاد می شود عبارتند از تزریق چربی (در این خصوص فصل تزریق چربی صورت را ملاحظه فرمایید).
 این عمل را ما بیشتر پیشنهاد می کنیم برای اینکه مشکلاتی ندارد ولی ظاهر زیبا و نتیجه طبیعی می دهد .بعد از ساکشن  و شست و شوی چربی در بی حسی موضعی لب ها توسط یک کانول مخصوص چربی تزریق می شوند .مقدار چربی که پیوند می‌خورد برای تمام عمر است. همچنین می توان از موادی نظیر هیالورونیک اسید استفاده کرد که از ۶ ماه تا ۳ سال ماندگاری دارد .
سوالات مکرر درباره تزریق لب
چه کارهایی باید قبل از چربی انجام دهم؟
 ۱۵روز قبل از عمل شما میبایست مصرف داروهایی نظیر آسپرین را قطع کنید .جهت خنک کردن لب ها باید ژل خنک کننده تهیه کنید تا بلافاصله بعد از عمل استفاده شود. از مصرف سیگار دو هفته قبل تزریق چربی و تا دو هفته بعد از آن امتناع فرمایید .
چه مدت این کار طول می کشد ؟
 تزریق چربی
 این کار تقریبا یک ساعت زمان نیاز دارد .
 تزریق ژل
این کار حدود نیم ساعت زمان نیاز دارد و قیمت آن بستگی به نوع ژل دارد .
مراقبت های بعد از عمل
 فعالیت شدید فیزیکی نباید در سه روز اول انجام شود .حدالامکان کمتر صحبت کنید و از جویدن آدامس پرهیز شود. غذاهای مایع ونرم صرف کنید .از تابش مستقیم نور خورشید روی لب تا یکماه پرهیز شود .به مدت ۲هفته خنک کنید .از آرایش لب تا ۲۴ ساعت پرهیز شود .بعد از تزریق چربی تا ۵ روز مصرف آنتی بیوتیک الزامی است.

 چه موقع نتیجه نهایی قابل دیدن است ؟
نتیجه تزریق چربی بعد از دو هفته قابل دیدن است ولی تغییر جزئی تا شش ماه صورت میگیرد.
 نتیجه نهایی بعد از تزریق ژل بعد از ۲ تا ۳ روز دیده میشود.
 چه ریسکهایی برای تزریق لب وجود دارد ؟
تزریق چربی
 قسمتی از  چربی تزریق شده جذب می شود پس ممکن است حجم آن چنان باقی نماند. ورم همیشه انتظار می‌رود و در لب بالا ورم طولانی‌تر باقی می ماند. احتمال بروز کبودی وجود دارد .

مطب زیبایی آیلین