مشاوره و رزرو نوبت: ٠٩١٣٨١١٩٩٢٩

ساعات جوابگويی: يكشنبه و پنجشنبه از ٨:٣٠ الی١٢:٠٠ و شنبه تا چهارشنبه ١٧:٠٠ الی ١٩:٠٠

 
 

لیفت صورت

جذابیت هر فرد تاثیر روی محیط اطراف و افراد جامعه دارد و قسمت اعظم آن را صورت اجرا می‌کند .یک لیفت خوب صورت را انسان نمی بیند .
در طی زندگی بالا رفتن سن اثر خود را روی صورت میگذارد احساس ،میمیک، اثر عوامل خارجی از محیط، اشعه یا مصرف دخانیات اثرات خود را روی صورت باقی میگذارند .

آیا کمک خوبی در این زمان میتوان با لیفت کرد ؟
زیبایی من ،جوان تر، تازه تر ،استراحت کرده
لب آویزان و پوست اضافی از بین می رود، اطراف چانه دوباره صاف و گرد می شود، پوست اضافی صورت و گردن کشیده میشود، چروک ها از بین میروند ،زوایای صورت به حالت جوانی بر می گردند. اینها همه توسط بالا کشیدن بافت نرم زیر پوست صورت، همچنین کشیدن پوست به دست می آید.

 لیفت صورت یا لیفت پیشانی
گونه و یا لیفت گردن می بایست برای اطرافیان قابل دیدن و جذاب باشد طوری که برای بیننده تصور یک جوانی و کسی که تازه از یک مسافرت خوب برگشته است را بیدار کند.

 چگونه لیفت صورت انجام میشود؟
 روشهای متفاوتی برای لیفت صورت وجود دارد که هر روش نسبت به افتادگی هر فردی انتخاب می‌شود. مثلا لیفت گردن، لیفت پیشانی،  دور کردن پوست اضافی و لیفت پوست، درمان چین و چروک ها و غیره.
 تصمیم گیرنده این است که صورت  لیفت و جوان تر شود و حالت طبیعی خود را حفظ کند بدون اینکه حالت ماسک پیدا کند یک لیفت صورت خوب دیده نمی شود.
 اجازه می دهد که شما سرحال، استراحت کرده و جوانتر دیده شوید.
 به طور معمول خط برش در شقیقه شروع و جلوی گوش و دور لاله گوش و سپس پشت گوش میرود و در قسمت مودار سر
 .
خط بخیه به ندرت دیده می شود.
 بعد از آن پوست صورت همچنین بافت نرم زیرپوست و اس ماس (سوپرفیشیال موسکولو آپونوروتیک سیستم ) بافت شبکه ای زیر ان،بلند شده و در جهات مختلف صاف و لیفت می‌شوند .بافت اضافی بریده میشود .تزریق چربی به عبارتی لیپو استروکتور می تواند در حین عمل مفید باشد. غبغب را میتوان حین عمل ساکشن کرد. برای لیفت کردن پوست لیفت می شود.

 سوالات متفاوت درباره لیفت صورت
 چه کارهایی را من قبل از عمل باید انجام دهم؟
 اگر شما به طور مرتب دارویی مصرف می کنید لطفاً با جراح متخصص بیهوشی در میان بگذارید شاید نیاز باشد که قبل از عمل ان را کنار بگذارید.
 دو هفته قبل از عمل از مصرف سیگار دست بکشید برای اینکه مصرف دخانیات خونرسانی را مختل میکند و باعث طولانی شدن دوره نقاهت می گردد .
گاهی اوقات باعث مردن قسمتی از پوست صورت نیز میشود.
 اگر عمل به صورت سرپایی انجام شود لطفاً برای بردن شما از بیمارستان یا مطب به منزل هماهنگی کنید و یک نفر در منزل مراقب شما باشد .
امکانات لازم برای خنک کردن صورت آماده کنید.
 موهای خود را قبل از عمل بشویید .چه نوع بی حسی استفاده میشود؟
 روش همیشگی بیهوشی عمومی است و برای اکثر عمل های جراحی استفاده میشود. این کار در بی حسی موضعی انجام میشود یا اینکه همراه با بی حسی موضعی بیمار به خواب عمیق می رود .در این روش نیز متخصص بیهوشی مدام حضور دارد.

 برای عمل لیفت صورت نیاز به بیمارستان است ؟
لیفت صورت در بیهوشی عمومی انجام میشود .بعد از عمل شما باید در بیمارستان بمانید تا اینکه هوشیار و حال عمومی شما خوب شود. این زمان در افراد مختلف متفاوت است. بعضی افراد بعد از یک روز به منزل می روند برخی نیاز به زمان بیشتری دارند. ما یک شب بستری شدن را توصیه می کنیم .

به چه نکاتی بعد از عمل باید دقت کنید؟
 روز اول بعد از عمل  حین دراز کشید ن و خوابیدن بالاتنه خود را کمی بالاتر قرار دهید. صورت و گردن را خنک کنید.
 از فعالیت شدید خودداری وسعی شود کمتر صحبت کنید و از حرکت شدید ماهیچه های صورت امتناع ورزید.
 خواهش می‌کنیم مایعات و غذای نرم میل کنید. صورتتان را با احتیاط بشویید و تا مدتی فقط آب برای شستن سر و صورت مصرف کنید یا شامپوی بچه .
نور مستقیم خورشید تا سه ماه پرهیز شود. حداقل ۲ هفته سر کار نروید. فعالیت ورزشی، سونا و فعالیت شدید را تا ۸ هفته پرهیز کنید.

 صورت من بعد از عمل چگونه است و چه حالی دارم؟
 درد شدید نادر است بیشتر یک حالت کشش حس می شود.  و رم نیز که بعد از یک هفته دیده می‌شود خیلی آهسته از بین می‌رود وچند ماهی طول میکشد. خونریزی های جزئی بعد از ۱۰ الی ۲۰ روز از بین می روند .بی حسی در صورت یا بیشتر شدن حس پوست لمس می‌شود که به تدریج تا ۶ ماه و یا بیشتر برطرف می‌شوند .
چه اتفاقی بعد از عمل می افتد؟
  برای مراقبت های بعد به شما اطلاعات و نوبت های بعدی برای کنترل داده می شود. پانسمان بعد از چند روز برداشته میشود.دراناژبعد از یک یا دو روز خارج می گردد. نخ های مصرفی بعد از ۵ الی ۱۰ روز دور می گردند. کنترل های دو ماهه اول به صورت فشرده انجام شود و مابقی با فاصله های ۲ الی ۳ ماه .

تا چه مدتی نتیجه باقی می ماند ؟
از انجا که نتیجه فقط به جراحی بستگی ندارد بلکه به سن و طرز زندگی شما ،عوامل و اثرات محیطی، نمی‌توان دقیقا به این سوال پاسخ داد ولی تا ۱۰ سال را میتوان بیان کرد .این عمل حدود ۳ الی ۴ ساعت طول می کشد.

 در چه سنی می بایست برای لیفت صورت تصمیم گرفت؟
 بیشترین عملها بین ۵۰ تا ۷۰ سال صورت می گیرد .در حالیکه تعداد افراد جوانتر نیز برای عمل در حال افزایش می باشند علت آن افزایش اعتماد به نفس و افتخار به ظاهر خویش است. از طرفی به خاطر کیفیت بهتر و کشش پوست در دوران جوانی نتایج بهتری به همراه  وسعت عمل کمتری حاصل می‌شود .در تصمیم این کار می بایست کمترین نسبت به سن و بیشتر وابسته به نیازی باشد که در آن زمان شخص حس می کند.
 بعضی افراد به خاطر ارث، اثر عوامل محیطی خیلی زودتر از موعد دچار چین و چروک در صورت می شوند. مثلا در پیشانی ارزوی یک لیفت پیشانی را زودتر از موعد دارند. بعضی افراد خیلی سریع چروک در گردن پیدا می کنند ولیفت گردن را دوست دارند . گاهی اوقات از بین رفتن بافت صورت می تواند باعث پیری زودرس شود. حتی در جوانی که این موجب شل شدن و افتادگی پوست می‌گردد .

لیفت گونه
 بهترین موقع لیفت صورت وقتی است که پوست افتادگی پیدا کند و چربی زیر آن به سمت پایین صورت حرکت کرده است و در اطراف  گوشه لب و پوست آویزان شده .
چروکهای لب بالا و لب پایین نمی تواند توسط لیفت صورت برطرف شوند.
 برای این ها لیزر ،پیلینگ ،درم ابرازیوو یا تزریق چربی ممکن است.

 چه ریسکهایی وجود دارند ؟
ریسک های بزرگ نادرند. معمولا بعد از لیفت انتظار ورم و خونریزی های کوچک میرود. ولی بعد از مدتی محو می گردند خونریزی بعد از مدتها ممکن است که به ندرت نیاز به عمل دارند. صدمه به اعضای حسی و رگهای خونی، ماهیچه‌های صورت خیلی نادر است .جای بخیه به مرور روشن میشود.


مطب زیبایی آیلین