مشاوره و رزرو نوبت: ٠٩١٣٨١١٩٩٢٩

ساعات جوابگويی: يكشنبه و پنجشنبه از ٨:٣٠ الی١٢:٠٠ و شنبه تا چهارشنبه ١٧:٠٠ الی ١٩:٠٠


فرم دهی به صورت با تزریق چربی

با افزایش سن مقدار چربی زیر پوست کم می شود مخصوصاً در صورت. فرم دهی به صورت باعث جوان تر، شاداب تر و سالم تر شدن ظاهرمیشود. با گذشت زمان در اثر کم شدن چربی پوست ،سفتی و کیفیت آن نیز کم میشود، چروک ها به وجود می آیند و پوست آویزان می شود.  لبه های استخوان ها مخصوص گونه و چشم ها بیشتر قابل دیدن و فرم صورت تغییر میکند .توسط تزریق چربی لبه های تیز استخوانها گرد می شوند. با پر شدن صورت ظاهری جوانتر و نرم می شود. با افزایش چربی زیر پوست خونرسانی پوست بهتر و پوست جوان تر و قرمز تر دیده می‌شود. چروک ها صاف می شوند مثلا خط خنده چانه و لب ها را می‌توان بزرگتر و زیباتر کرد.


 چگونه تزریق به صورت انجام میشود؟

 تزریق چربی یا لیپوفیلینگ
 تهیه چربی: سلولهای چربی با احتیاط از بعضی جاهای بدن مثلاً کنار زانو یا پهلو ساکشن می‌شود، سلول‌های چربی شسته و صاف می گردند و توسط یک کانول ظریف به محل های مورد نیاز تزریق می شود. این کار معمولاً در بی حسی موضعی انجام می گردد. در صورت انجام صحیح عمل نتیجه دائمی می باشد .تزریق چربی نه تنها برای زیبایی استفاده می شود بلکه در جاهایی که در اثر عمل جراحی، سوختگی و یا تصادفات دچار گودی شده نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 آیا چربی تزریق شده ماندگاری دارد؟
ماندگاری آن وابسته به عوامل زیر دارد:
 طرز ساکشن و تزریق صحیح .
مناطقی که چربی تزریق میشود در گونه و زیر چشم ماندگاری بیشتری دارد نسبت به لب.
 زمانی که برای سلول‌های چربی رگ های خونی ساخته شود و تغذیه شوند ماندگاری دائمی دارند.


 چه کارهایی باید قبل از این عمل انجام دهیم؟
 ۱۵ روز قبل از عمل می بایست داروهایی نظیر آسپرین مصرف نشود تا از خونریزی و کبودی بیش از حد جلوگیری گردد و برای خنک کردن محل های تزریق ژل خنک کننده تهیه کنید.

 چه مدت این عمل به طول می‌انجامد ؟
زمان مورد نیاز این عمل ۱-۲ ساعت است.


 مراقبت های بعد از عمل:
هنگام دراز کشیدن و خوابیدن سر بالاتر از قلب باشید. خنک کردن هر  ساعت ۲۰ ثانیه به مدت دو هفته.
 سعی کنید کمتر صحبت کنید و از جویدن آدامس پرهیز و بیشتر از غذاهای نرم استفاده شود .
صورت را با احتیاط بشوید و شامپو بچه استفاده کنید. مستقیم در معرض نور خورشید قرار نگیرید و سونا و ورزش شدید تا ۲ هفته خودداری شود.


 چه زمانی نتیجه نهایی دیده می شود؟
 بعد از تزریق ورم شروع میشود. بعد از اینکه ورم ها محو شدند( حدود ۴ هفته) می‌توان مقدار چربی پیوند خورده را دید و از آن زمان تا ۶ ماه حدود ۱۰ درصد چربی پیوند خورده مجددا جذب می‌شود .علیرغم این در جلسه اول نباید بیش از حد انجام شود. مواردی وجود دارد که بیشتر چربی پیوند خورده و خارج کردن آن کار راحتی نیست به همین علت پس از سه تا چهار ماه از تزریق اول وقتی که تمامی ورم ناپدید شدند می‌توان تصمیم برای تزریق مجدد را گرفت.
 چه ریسکهایی وجود دارد؟
 به علت جذب قسمتی از چربی، محلهای خالی نیاز به حجم دارد که مجددا ترمیم می‌شوند. ورم و خونریزیهای جزیی بهمراه کبودی انتظار می رود ولی به ندرت دیده می شود. هیچ جای بخیه بجز محل ساکشن که حدود ۳ میلیمتر است دیده نمی شود.


مطب زیبایی آیلین