مشاوره و رزرو نوبت: ٠٩١٣٨١١٩٩٢٩

ساعات جوابگويی: يكشنبه و پنجشنبه از ٨:٣٠ الی١٢:٠٠ و شنبه تا چهارشنبه ١٧:٠٠ الی ١٩:٠٠


 عمل بینی وترمیم بینی

برای زیبایی صورت بینی نقش اساسی اجرا میکند. یعنی بینی صورت را به دو نیم تقسیم و پروفیل را تعیین می کند .
کمتر عضوی از بدن ما مثل بینی دارای این هم معنی و پیچیدگی است .
منبع ایده و خلاقیت برای نقاشان و شاعران ،نکته بسیار مهم برای عکس ها ،قصه و داستانها است . بینی گاهی تمجید و گاهی باعث خنده می شود. حتی بعضی ادعا می کنند که اخلاق یک فرد را از روی بینی میتوان تشخیص داد .عمل زیبایی بینی به عبارتی رینوپلاستی یک هدف دارد که با تغییر در فرم و اندازه نه تنها ظاهر بینی ، بلکه هماهنگی تمامی صورت را بهتر کند .

ظاهر جدید من توسط عمل بینی
به خاطر محل مرکزی بینی در صورت می بایست فرم قشنگی داشته باشد. فرم های بیشماری مثل بینی قوزدار، بینی کج، بینی بسیار بزرگ و بینی آویزان را ما دوست نداریم. حتی یک بینی کج باعث مشکل در تنفس از راه بینی نیز می شود .
پس از عمل آن نه تنها باعث زیبایی بلکه تنفس را نیز بهتر می کند. پس هدف عمل بینی هماهنگ کردن بینی در صورت شماست

 

 


روند کار

در مقایسه با یک چادر که فرم ان توست پایه و چوبهای زیر آن شکل می‌گیرد بینی ما انسانها نیز فرم خود را از طرز قرار گرفتن و اندازه استخوان ها و غضروف ها، بافت نرم و ضخامت پوست به دست می‌آورد

 توسط یک برش کوچک ، اندازه و موقعیت استخوان های بینی وغضروف چنان تغییر داده می‌شود تا
شکل دلخواه به دست آید در بعضی از موارد برای رسیدن به هدف مجبور به اضافه کردن غضروف در برخی از مناطق بینی می شویم که این غضروف از دیواره وسط بینی ، گوش و یا از دنده قفسه سینه برداشته می شود.
 یک روش مشابه برای عمل بینی وجود ندارد و هر بینی منحصر به فرد است و طرز عمل متفاوت میباشد. اکثر افراد آرزوی تغییر در فرم و اندازه بینی دارند ولی بهبودی کاربینی نیز صورت میگیرد .نظیر کجی تیغه وسط ، کوچک کردن توربینتهای داخل بینی و یا برداشتن پولیپ.

 

 سوالات متداول درباره عمل بینی

در چه سنی می بایست عمل بینی انجام شود؟
 عمل زیبایی بینی در تمام سنین صورت می‌گیرد. در افراد جوان می بایست رشد بینی تمام شده باشد و این بعد از ۱۵ الی ۱۶ سالگی است .
در صورتی که بیماری خاصی نباشد که مانع عمل شود هیچ مرز سنی برای عمل وجود ندارد .


چه کارهایی باید قبل از عمل انجام بدم؟

در صورتی که تعداد بیشمار دارو باید مصرف شود قبل از عمل مشاوره با متخصص بیهوشی الزامی است. بعضی از داروها باید قبل از عمل قطع و بعضی مصرف شوند.
 غیر وابسته به نوع بیهوشی باید داروهایی که باعث رقیق شدن خون می شوند مثل آسپرین را ۱۵ روز قبل از عمل مصرف نکنید .در صورتی که این داروها الزامی باشند باید با پزشک خانواده مشورت شود. دو هفته قبل از عمل از مصرف سیگار امتناع کنید .به خاطر اینکه مصرف دخانیات خون رسانی را مختل و دوره نقاهت را طولانی تر می کند. اگر که شما پس از عمل مرخص می شوید هماهنگی لازم جهت انتقال شما به منزل و یک نفر که در منزل مراقب شما باشد انجام شود. برای خنک کردن صورت قبلا ژل خنک کننده تهیه شود.
 آیا این عمل باید در کلینیک انجام گردد ؟ به خاطر مدت زمان بیهوشی و عمل باید این کار در بیمارستان باشد.


 مدت عمل و هزینه این عمل

 بین یک تا دو ساعت زمان نیاز دارد .
در صورت وجود مشکل تنفس و کجی تیغه بینی میتوان قبل از عمل پس از تهیه یک سی تی اسکن از بینی و معرفی نامه از جراح برای اداره بیمه برای هماهنگی هزینه عمل مراجعه گردد. در غیر این صورت برای زیبایی بینی تمام هزینه ها به عهده شخص شما می باشد .
چه نکاتی باید بعد از عمل رعایت شوند ؟
دراز کشیدن و خوابیدن با بالا قرار دادن بالای بدن وخنک کردن چشم و بینی.
 دستکاری نکردن گچ بینی و پانسمان .
از انجام فعالیت‌های شدید بدنی پرهیزشود .
کمتر صحبت کنید .
دندان‌ها را با احتیاط مسواک کنید و از فعال کردن ماهیچه های صورت به صورت کامل و شدید پرهیز شود.
 بیشتر غذاهای مایع مصرف کنید .
سعی نکنید داخل بینی را تمیز کنید واجازه بدید ترشحات خود به خود داخل دستمال بیایند.
 در صورتی که نیاز به عطسه دارید دهان را باز کنید تا فشار هوا از دهان و نه از بینی خارج شود .
مستقیما در معرض نور خورشید نروید(۳ماه).
 حدود ۱۰ روز برای خود زمان استراحت قرار دهید .
ورزش، سونا و کارهای سخت را تا ۸ هفته پرهیز کنید .


شکل ظاهر من بعد از عمل بینی و حالم چگونه است؟

درد شدید خیلی نادر است بیشتر احساس فشار در وسط صورت و لب به بالاست.
حدود ۲ تا ۳ هفته ورم وجود دارد در این زمان بیشترین قسمت ورم محو می‌شود ،ما بقی خیلی آهسته از بین می‌رود طوری که فرم آخر بینی معمولا بعد از ۶ ماه و خیلی کم بعد از یکسال دیده می شود .
ورم داخل بینی باعث مشکل تنفسی می‌شود که بدون مشکل و اقدام خود به خود برطرف می‌گردد .
در هفته های اول یک بی حسی نسبی به هنگام لمس کردن دارید که این حس به تدریج طی ۳ تا ۶ ماه برطرف می شود. کبودی ناشی از عمل در زیر چشم ها و گونه ها بعد از چندین روز رفع میشود

خط برش کجاست ؟
 برای این عمل ۲ نوع برش وجود دارد . برشی که فقط در سوراخ های بینی قرار دارند و رینوپلاستی بسته نامیده می‌شود. رینوپلاستی باز که علاوه بر تکنیک قبلی یک برش نیز جلوی تیغه بینی انجام میشود .منفعت روش دوم این است که جراحی دید بهتری روی عمل دارد واسکلت بینی را بهتر می بیند و فرم می‌دهد. برای کوچک کردن سوراخ های بینی یا باریک تر کردن بینی گاهی نیاز به برش در ناحیه پره بینی است .


تا چه اندازه نتایج عمل رضایت بخش است؟

قبل از عمل لطفاً برای یک مشاوره وقت بگذارید . در این زمان در خصوص انتظارات شما و آنچه عملاً به دست می‌آید صحبت می‌شود. در صورتی که انتظار شما واقعی و نه رویایی و با آنچه با عمل بینی عاید می شود مطابقت داشته باشد، مطمئنن نتایج عمل خوب خواهد بود.


تا چه زمانی نتیجه عمل باقی می ماند؟

 نتیجه دائمی است. تغییرات جزئی با گذشت زمان امکان دارد .

چه ریسکهایی وجود دارد؟
خوشبختانه مشکلات جدی به همراه این عمل بسیار نادر است .بعد از این عمل ورم و کبودی به صورت متفاوت انتظار می‌رود که طی چندین روز محو می شوند .در صورتی که خونریزی شدید بروز کند نیاز به عمل مجدد دارد. صدمه به کانال های اشکی و عصب بویایی و یا عصب حسی بسیار بسیار کم پیش می‌آید.

مطب زیبایی آیلین